Теми рефератів
Авіація та космонавтика Банківська справа Безпека життєдіяльності Біографії Біологія Біологія і хімія Біржова справа Ботаніка та сільське гос-во Бухгалтерський облік і аудит Військова кафедра Географія
Геодезія Геологія Держава та право Журналістика Видавнича справа та поліграфія Іноземна мова Інформатика Інформатика, програмування Історія Історія техніки
Комунікації і зв'язок Краєзнавство та етнографія Короткий зміст творів Кулінарія Культура та мистецтво Культурологія Зарубіжна література Російська мова Маркетинг Математика Медицина, здоров'я Медичні науки Міжнародні відносини Менеджмент Москвоведение Музика Податки, оподаткування Наука і техніка Решта реферати Педагогіка Політологія Право Право, юриспруденція Промисловість, виробництво Психологія Педагогіка Радіоелектроніка Реклама Релігія і міфологія Сексологія Соціологія Будівництво Митна система Технологія Транспорт Фізика Фізкультура і спорт Філософія Фінансові науки Хімія Екологія Економіка Економіко-математичне моделювання Етика Юриспруденція Мовознавство Мовознавство, філологія Контакти
Українські реферати та твори » Педагогика » Аналіз поетичної творчості І.. Франка

Реферат Аналіз поетичної творчості І.. Франка

Категория: Педагогика

ПЛАН Заняття № 11

Група: 19, 13, 14 спеціальність ЗВ, ВБДК Тема Заняття: Поетична творчість І.Франка - найвищу Досягнення української поезії II половини XIX ст. Поезії. "Ой ти, дівчіно, з горіха зерня "," Чого являєшся мені у сні? "," Декадент ", "Розвивайся ти, високий дубе". Мета Заняття: Навчальна - розкрити багатогранність діяльності Великого Каменяра; знаті Основні Його твори та Його роль у роз В¬ витку української літератури виховний - Віховуваті Патріотичні почуття Розвіваюча - Розвіваті уміння логічно мислити Вид Заняття: лекція Вид Лекції: Вступна лекція Форма проведення Заняття: Лекція з елементами Бесіди Міжпредметні зв'язки: Забезпечуючі Українська література Забезпечувані

Теорія літератури, історія України

методично забезпечення: опорні конспекти, реферати Література: Обов'язкова:

1. Франко І.. Зібрання творів у 50-ти т. - Т. 16. - С. 7.

2. Франка З. Передмова// Франко І.. Мозаїка. Із творів, Що не ввійшлі до Зібрання творів у 50 томах. - Львів, 2001. - С. 4.

3. Франка І.. Твори в 20-ти т. - Т. 1. - С. 17.

4. Франка І.. Статті и матеріали. - Зб. 5. - Львів, 1956. - С. 126.

5. Іван Франко. Документи и матеріали 1856 - 1965. - К., 1966. - С. 149.

6. Іван Франко у Спогадах сучасніків. - Львів. - 1956. - С. 394.

7. Франка І.. Публіцістіка. - К., 1963. - С. 112.

8. Ільніцькій М. "Все, Що МАВ у жітті ..." (Повість Івана Франка "Перехресні стежки в світлі авторської особістості)// Ільніцькій М. У вімірах годині. - К., 1988. - С. 270.

Додаткова:

1. Іван Франко. Документи и матеріали. - С. 190.

2. Басс. І., Каспрук А. Іван Франко. Життєвий и творчий шлях. - С. 318 - 319.

3. Франко І.. Співає зради// Франко І.. Мозаїка. - С. 213.

Технические засоби навчання комп'ютер

ХІД Заняття

франко творчість інтімна Лірика

1. Організаційній момент

1.1 Привітання студентів

1.2 Підготовка аудіторії до Заняття, Перевірка наявності студентів.

2. Ознайомлення студентів з темою та навчально цілямі Заняття

Поетична творчість І. Франка. Аналізуваті Вірші В«Чого являєшся мені у сні? ..В», В«Червона калина, Чого в лузі гнешся? В»,В« Декадент В»; поглібіті знання про інтімну ліріку.

3. Мотівація навчання. Вказується значущість тими у Майбутнього жітті

4. Актуалізація опорних знань

фронтальний опитування

Прігадуємо теорію літератури

Цикл (грец. kyklos - коло, колесо) - декілька художніх творів, об'єднаних жанром, темою, головний героями, єдністю АВТОРСЬКОГО задум, в поезії - настроєм, єдінім мотивом, заголовком.

Громадянська (Політична) Лірика - Поетичні твори, прісвячені актуальним проблемам суспільного життя. Провідні мотиви політічної лірікі - свобода особини, народу и державної незалежності, захист прав людини, викриття антигуманного суспільства, Заклик до боротьбі.

- Які Вірші зараховуєте до політічної лірікі поета?

- Назвіть Франкові гімні.

1. Який Внесок здійснів Франка у Розвиток української та Європейської лірікі?

2. Яке Значення мала збірка В«З вершин та низинВ»?

3. Зіставте художні світи Маркіяна Шашкевича и Пантелеймона Куліша з поезією Франка. Що їх об'єднує? Що нового вніс у проблематику, образну й жанрову систему Франко? У Чому полягає новаторство версіфікації поета?

4. Покажіть жанрових розмаїття поезій Франка.

5. З'ясуйте Значення алегорії в творах митця.

Поміркуйте.

1. Яке враження справляє на вас політична Лірика Франка?

2. Як розв'язується проблема особистого и Громадянська почав у Його творах?

3. До Якого жанрового різновіду лірікі слід віднесті вірш «óмнВ»?

4. Чі погоджуєтесь ви з думкою Дмитра Павличка, Що В«КаменяріВ» - В«оптімістічна трагедіяВ»? Аргументи Своє твердження.

5. Що нового вніс співає у зображення лірічного героя?

6. За допомог якіх художніх засобів моделюється картина Змагання и поступу борців за волю?

5. Коментар Відповідей та робіт студентів

6. Практична робота з поезіямі: визначення тими, Ідеї, віршового розміру.

аналіз поезій

Досліджуючі творчість Тараса Шевченка, Іван Франко завважував, Що Шевченкова поезія справила на сучасніків НАДЗВИЧАЙНИХ враження, - настількі сильне, Що Протяг кількох десятіліть смороду НЕ мислі собі віршувальніцтво інакше, Ніж в освяченій "Кобзарем" Традиції. Пошевченківське епігонство посутньо гальмувало Розвій української літератури, и Його намагався долаті галі шанованій Франком Пантелеймон Куліш у своїй збірці "Хутірна поезія" - утім, не вельми переконливим.

дарм плем'я епігонів,

плем'я карлів змагається

визвана з Кобзи давно пісню,

визвана Давні звуки з струн!

Струни пальці їм кровавлять, -

Та кров з пальця - то не пісня, -

писав ув одному Зі своїх віршів І. Франко, чия творчість закономірно так само починаєм з наслідувань.

Захоплює енерґетічній позитив Громадянської лірікі Івана Франка. Це Найперше помітно в контексті знаменитого циклу "Веснянки", де Весняному пробудження природи напрочуд органічно суголосне духовному Пробудження людини:

Мов у дівчіні, Що з сну будіться,

В груді радісно б'єсь здорова

Молода кров,

Так и грудь земли диха-двігаєсь

Силою дивною, ожівущою.

Натомість наступна поетові книжка - лірічна драма "Зів'яле листя" - Є осмислення іншого ракурсу цієї ж проблеми: особисте Як громадське . Попро ті, що тут Майже ідеально передається психологія Закоханий, а головна УВАГА поета зосереджено на філіґранному "віточуванні" художньої Деталі, Пильні читач НЕ Може НЕ помітіті, наскількі Важливим для поета, абі "поплив Із народним до Спілки мій спів ". Мают на увазі, звісно, ​​не Ліше фольклорні ремінісценції та стілізації, настількі Мистецький вівершені в "Зів'ялому лісті", Що Чимало віршів звідсі Згідно стали не просто популярними, а справді народними піснямі. Ідеться й не про містіфікаційну Передмова до книжки, жорстко відтак розкрітіковану Лесею Українкою, де співає "пріпісує" Ці твори до вігаданого "Щоденника самогубці", нібіто вібачаючісь перед Своїм Громадський активним читачем за любовні візії, Приватні рефлексії, поза якімі Майже НЕ простежується Флер "суспільної значущості".

Насправді ж річ навіть не в тому, Що, Як сам же Фра...


Страница 1 из 3Следующая страница

Друкувати реферат
Замовити реферат
Товары
загрузка...
Наверх Зворотнiй зв'язок