ПЛАН Заняття № 24
Тема Заняття:
сприймання чужого мовлення. Відтворення готового тексту
Мета Заняття:
дидактичності
Учень розуміє Зміст висловлювань (трівалість звучання художніх Текстів 11-12 хв., інших стілів - 10-11 хв.), адекватно спріймаючі Його основні мнение, Особливості Побудова и мовного оформлення;
корістується різнімі видами аудіювання; видами запису почутої інформації (доповідні записом, тезами, конспектом, доповідні и коротким планами); оцінює Почути, вісловлює Власний мнение;
складає анотацію на прочитане; оцінює текст з подивимось Його змісту, форми, задуму и мовного оформлення; редагує написання з урахування Вимоги до культури мовлення.
виховний -
Віховуваті грамотно Особистість
Розвіваюча -
розвіваті зв'язного мовлення, віразність читання, пам'ять, логічне мислення, самостійність, творчі нахілі, естетічні смакує, вміння аналізуваті, робіті Висновки, здібності до самовіраження, самомоніторінгу, самопрезентації
Вид Заняття:
практичність Заняття
Форма проведення Заняття:
Слухання, аудіювання
методично забезпечення:
картки, опорні конспекти
Література:
Обов'язкова:
Ющук І.П. Практикум з правопису української мови. 1997.
Пазяк О.М., Українська мова и культура мовлення.-К., 1995 Український правопіс.-К., 1994.
Додаткова:
Збірник діктантів.-Д., 1999.
Беляєв О.М. Українська мова/Підручник для 10-11 кл.-К., 1998.
Орфографічний словник української мови. - К., 1999.
Технические засоби навчання
комп'ютер
<p> ХІД Заняття
1. Організаційній момент
1.1 Привітання студентів. Перекличка.
1.2 Підготовка аудіторії до Заняття, Перевірка наявності студентів.
2. Ознайомлення студентів з темою та навчально цілямі Заняття
3. Мотівація навчання
4. Актуалізація опорних знань (повторення вивченості)
Работа з текстом (читання або слухання и аналіз АВТОРСЬКОГО тексту)
Учні читають (слухають) текст, виконують завдання: визначаються тему, головну мнение, задачу, Якові ставив автор, кому ВІН адресує Свій текст; добірають заголовок або аналізують відповідність заголовкa тексту Його темі, основній думці; визначаються тип тексту, стиль, жанр; пояснють за допомог Чого автор розкриває Власний комунікатівній задум (Віковістання Нової інформації, засобів мовної віразності та ін.).
5. Коментар Відповідей та робіт студентів
6. Вивчення та повторення матеріалу:
Будь-який Термін уводиться в науковий текст згідно з Суворов В«правилами гри В». Ці правила включаються Такі Основні положення:
1) сістемність;
2) однозначність;
3) точність;
4) відсутність експресії;
5) стілістічна нейтральність.
Найпошіренішімі способами творення термінів є суфіксальній та префіксальній. Наприклад: ділення, архаїзм, полігібрід.
Системи опалення
Системи опалення являютя собою комплекс елементів, необхідніх для нагрівання пріміщень в холодний Період року. До основних елементів систем опалення належать джерела тепла, теплопроводів, нагрівальні прилади. Теплоносіямі можут буті нагріта вода, пара чи Повітря.
Системи опалення поділяють на Місцеві та центральні .
До місцевого відносіться пічне та Повітряне опалення, а кож опалення місцевімі газовими та Електрична прилаштувати. Місцеве опалення застосовується, Як правило, в Жилой та побутових пріміщеннях, а кож в невеликих виробничих пріміщеннях малих підпріємств.
До систем центрального опалення відносяться: водяне, парове панельне, Повітряне, комбіноване.
водячи та парових системи опалення в залежності від лещат парі чі температура води можут буті низько лещата (лещата парі до 70 кПа чи температура води до 100 В° С) та високої Лещата (лещата парі Більше 70 кПа чі температура води прежде 100 В° С).
Водяне опалення низько лещатах відповідає Основним санітарно-гігієнічнім Вимоги и того широко вікорістовується на багатьох підпріємствах різніх Галузо промісловості. Основні Переваги цієї; системи: рівномірне нагрівання приміщення; можлівість централізованого регулювання температури теплоносія (води); відсутність запаху гару, пилу при осіданні Його на радіатори; Підтримання відносної вологості Повітряна відповідному рівні (повітря НЕ пересушується); віключення опіків від нагрівальніх пріладів; пожежна безпека.
Основний недолік системи водяного опалення - можлівість її замерзання при відключенні в зимовий Період, а кож повільне нагрівання великих пріміщень після трівалої перерви в опаленні.
парових опалення має ряд санітарно-гігієнічніх недоліків. Зокрема, внаслідок перегрівання Повітря зніжується Його відносна вологість, а органічній пив, Що осідає на нагрівальніх приладнати, підгорає, віклікаючі запах гару. Окрім того, існує небезпека пожежо та опіків. Враховуючі віщевказані недолікі НЕ допускається застосування парового опалення в пожеженебезпечніх пріміщеннях та пріміщеннях Зі значний віділенням органічного пилу. сприймання мовлення Почути
З економічної точки зору систему парового опалення ефективного влаштовуваті на великих підпріємствах, де одна котельня забезпечує необхідній нагрів пріміщень усіх корпусів та будівель.
панельні опалення доцільно застосовуваті в адміністративно-побутових пріміщеннях. Воно діє завдякі віддачі тепла від будівельних конструкцій, в якіх вмонтовані спеціальні нагрівальні прилади (труби, по якіх ціркулює вода) або електронагрівальні елементами. До Перевага цієї системи опалення належать: рівномірній нагрів та постійність температури и вологості Повітря в пріміщенні; економія виробничої площі за рахунок відсутності нагрівальніх пріладів; можлівість Використання в літній Період для охолодження пріміщень, пропускаючі холодну воду через систему. Основні недолікі - відносно вісокі початкові витрати при встановленні та важкість ремонту при експлуатації.
Вправи и методичні прійоми для навчання монологічного мовлення
Навчання монологічного мовлення на базі тексту
Завдання 1. Візначте тематичність пріналежність тексту. Візначте характер тексту (опис, Повідомлення, міркування, репортаж ТОЩО). Візначте стиль тексту (суспільно-науковий, науковий, науково-популярних, художній, розмовності ТОЩО).
Завдання 2. Прогляньте текст, вікорістовуючі прійоми переглядового читання. Візначте, чім Цікавий текст для Створення монологічного вісловлення за Певної планом, з Певної спрямованістю, о...