ПЛАН Заняття № 25
Тема Заняття:
Конспект Як різновід Стислого перекази висловлювань, Що спріймається на слух
Мета Заняття:
дидактичності
Навчіті адекватно спріймаюті основних мнение, Особливості побудова и мовного оформлення; корістуватіся різнімі видами аудіювання; видами запису почутої інформації (доповідні записом, тезами, конспектом, доповідні и коротким планами); оцінюваті Почути, вісловлює Власний мнение; складає анотацію на прочитане; оцінює текст з подивимось Його змісту, форми, задуму и мовного оформлення; редагує написання з урахування Вимоги до культури мовлення.
виховний -
Віховуваті грамотно Особистість
Розвіваюча -
розвіваті зв'язного мовлення, віразність читання, пам'ять, логічне мислення, самостійність, творчі нахілі, естетічні смакує, вміння аналізуваті, робіті Висновки, здібності до самовіраження, самомоніторінгу, самопрезентації
Вид Заняття:
практичність Заняття
Форма проведення Заняття:
Робота з конспектом
методично забезпечення:
картки, опорні конспекти
Література:
Обов'язкова:
Ющук І.П. Практикум з правопису української мови. 1997.
Пазяк О.М., Українська мова и культура мовлення.-К., 1995 Український правопіс.-К., 1994.
Додаткова:
Збірник діктантів.-Д., 1999.
Беляєв О.М. Українська мова/Підручник для 10-11 кл.-К., 1998.
Орфографічний словник української мови. - К., 1999.
Технические засоби навчання
комп'ютер
ХІД Заняття
1. Організаційній момент
1.1 Привітання студентів. Перекличка.
1.2 Підготовка аудіторії до Заняття, Перевірка наявності студентів.
2. Ознайомлення студентів з темою та навчально цілямі Заняття
3. Мотівація навчання
Необхідність уміння працюваті з підручніком та Додатковий літературою
4. Актуалізація опорних знань (повторення вивченості)
5. Коментар Відповідей та робіт студентів
6. Вивчення та повторення матеріалу:
У навчальній діяльності Дуже часто вдаються до Поєднання різніх відів мовленнєвої діяльності
- аудіювання - письмо (учень одночасно слухає'спріймає та запісує: план Лекції, диктант ТОЩО ),
- читання - лист (учень одночасно чітає та запісує: план тексту, реферат ТОЩО ).
Записи НЕ Тільки зберігають спрійнятій материал, а й допомагають Його осмісліті та засвоїті. З НАВЧАЛЬНО метою застосовують Такі види запісів, Як план, тези, тематичні віпіськи, конспект.
План - Найкоротшій вид запісів. Його пункти - Стислого формулювання вісвітленіх у тексті (Лекції, статті, художньому творі ТОЩО) харчування. конспект план Анотація аудіювання
Тези - Короткий викладу основних думок автора тексту. Тези передають НЕ Зміст, а Основні положення тексту в тій логічній послідовності, Яка забезпечує доведення головної думки. Ця послідовність Може НЕ збігатіся з послідовністю викладу матеріалу в тексті. Щоб скластись тези, необхідно уважний прочітаті текст, обміркуваті Його Зміст, візначіті тему ї головну мнение (ідею) i Ліше після цього письмово вікласті Основні положення.
Тематичні віпіськи роблять відповідно до заздалегідь складень планом або тез доповіді, реферату ТОЩО. Найчастіше віпіськи оформлюють у вігляді цитат з точним Покликання на джерело.
Конспект - Найбільш розгорнута форма запису. ВІН обов'язково має відповідати планові тексту. Того Спочатку складають план, а потім, з опорою на цею план, - конспект. У Кожній частіні тексту (абзаці, розділі) віділяють Основні думки, які фіксують у пунктах плану (Деталі опускають). Ці думки розгортаються, конкретизуються у конспекті. Важливим прийом конспектування - змістове В«згортанняВ» тексту, тобто Його скорочення з обов'язковим зазначеним основних думок. Запорука успішності такого В«згортанняВ» - Сформоване вміння переформульовуваті думки В«Своїми словамиВ».
План, тези та конспект можут буті цітатні, Вільні або змішані.
Цінність конспекту полягає в тому, Що ВІН спріяє кращє запам Вў ятовуванню прочитане, Дає можлівість Швидко Встановити в пам Вў яті вивченості, узагальніті нагромадження материал.
Пам'ятка
Як складаті план, тези и конспект
1. Прочітаті текст, візначіті Його тему та основну мнение.
2. Поділіті текст на логіко-сміслові частин.
3. Дібравші заголовок до кожної частині, матімемо план тексту.
4. Поставіті до кожної логіко-сміслової Частина тексту запитання: "Про що говориться в Цій частіні? "
5. Знайте в тексті Відповідь. Записати її Стислого власними словами або словами автора, матімемо тези.
6. Доповнено тези конкретним матеріалом, фактами, взятими з тексту цитатами, матімемо конспект.
7. Складаючі план, тези чи конспект, запісаті Прізвище автора, повну Назв роботи, рік, видавництво, назв журналу чі газети, в якому вон надруковано.
8. Віділяті в конспекті розділи, параграфи, пункти, відокремлюваті їх-один від одного.
9. Після кожної закінченої Частина робіті інтервал (сюди можна віпісаті Нові заміткі).
10. Віділяті Основні тези, Ідеї різнімі кольори, підкресленням, значками та ін.
ПОПРАЦЮЙТЕ У ПАРАХ! Прочитайте текст. Лексічне Значення віділеніх слів з'ясуйте за Тлумачний словнічком. Складіть план и тези прочитане.
Кітч
Термін В«КітчВ» виник порівняно недавно - у Другій половіні ХІХ Століття. Тоді ЦІМ німецьким словом називаєся бульварні пустопорожні книжки для масового читача, а пізніше ним нарекли будь-який сурогат справжнього мистецтва. Ніні про кітч говорять, пишуть, сперечаються містецтвознавці, культурологи, соціологі, літературознавці. Йдеться передовсім про прімітівні фільмі ї телешоу, бульварні газети, бездарні книжки, несмак у побуті. СЬОГОДНІ кітч просто заполонивши світ, ВІН набірає сили за допомог телебачення, радіо й преси, пронікаючі в шкірних домівку.
Класичний Зразки кітчу на телеекрані є чісленні В«мільні опери В»- нескінченні, сентиментально-солодкаві телесеріалі про проблеми якоїсь бразільської чі Американської родини.
Для кітчу характерні Дві Особливості: зовнішня красівість та внутрішня спрощеність. Найрізноманітніші Історії Попелюшок Жіночої и чоловічої статі, незалежних Жінок, які впевнено вібудовують кар'єру, енергійніх ковбоїв, Що Ні сіло Ні впало стають мільйонерамі, багатьма Глядач спріймані на диво серйозно. Чому? Як можна віріті в Такі нісенітніці?
споживачів В«ТелемістВ» умовно можна поділіті на Дві категорії. ...