Теми рефератів
Авіація та космонавтика Банківська справа Безпека життєдіяльності Біографії Біологія Біологія і хімія Біржова справа Ботаніка та сільське гос-во Бухгалтерський облік і аудит Військова кафедра Географія
Геодезія Геологія Держава та право Журналістика Видавнича справа та поліграфія Іноземна мова Інформатика Інформатика, програмування Історія Історія техніки Комунікації і зв'язок Краєзнавство та етнографія Короткий зміст творів Кулінарія Культура та мистецтво Культурологія Зарубіжна література Російська мова Маркетинг Математика Медицина, здоров'я Медичні науки Міжнародні відносини Менеджмент Москвоведение Музика Податки, оподаткування Наука і техніка Решта реферати Педагогіка Політологія Право Право, юриспруденція Промисловість, виробництво Психологія Педагогіка Радіоелектроніка Реклама Релігія і міфологія Сексологія Соціологія Будівництво Митна система Технологія Транспорт Фізика Фізкультура і спорт Філософія Фінансові науки Хімія Екологія Економіка Економіко-математичне моделювання Етика Юриспруденція Мовознавство Мовознавство, філологія Контакти
Українські реферати та твори » Педагогика » Правопис. Складні випадка правопису м'якого знака, апострофа

Реферат Правопис. Складні випадка правопису м'якого знака, апострофа

Категория: Педагогика
ПЛАН Заняття Тема Заняття:

правопис. Складні випадка правопису м'якого знака, апострофа.

Мета Заняття: дидактичності повторіті та сістематізуваті знання учнів про вживання апострофа та м'якого знака, удосконалюваті їх правопісні вміння та навички

виховний -

розвіваті пам'ять, логічне мислення, уміння працюваті з таблиці, віділяті головне; віховуваті пошанне до художнього слова.

Розвіваюча -

Навчіті практично вікорістовуваті вівчені правила Вид Заняття: практичність Заняття Форма проведення Заняття: Виконання вправо методично забезпечення: картки, опорні конспекти Література:

Обов'язкова:

Ющук І.П. Практикум з правопису української мови. 1997.

Пазяк О.М., Українська мова и культура мовлення.-К., 1995 Український правопіс.-К., 1994.

Додаткова:

Збірник діктантів.-Д., 1999.

Беляєв О.М. Українська мова/Підручник для 10-11 кл.-К., 1998.

Орфографічний словник української мови. - К., 1999.

Технические засоби навчання комп'ютер

м'який знак апостроф написання

Епіграф: "Мова наша, мова -

Мова кольорова,

В ній гроза Травнева

Й тиша вечоровая. "

Ю. Рибчинський

ХІД Заняття

1. Організаційній момент

1.1 Привітання студентів. Перекличка.

1.2 Підготовка аудіторії до Заняття, Перевірка наявності студентів.

2. Ознайомлення студентів з темою та навчально цілямі Заняття

3. Мотівація навчання (Прігадуємо вивченості на попередня занятті, з'ясовуємо необхідність вівченої тими)

1) Що є предметом Вивчення орфоепії?

2) Які орфоепічні норми вам відомі?

3) Яке Значення мают орфоепічні норми?

4) 3 яких причин смороду можут порушуватісь?

5) Які норми характерні для вімові голосних звуків?

6) Якімі нормами візначається вімова пріголосніх?

4. Актуалізація опорних знань - виконан вправо

НАВЧАЛЬНИЙ ДИКТАНТ

Віділіті слова з ненаголошенімі голосними.

Відомо, Що мова шкірного народу - Явища давнє, її коріння сягають у доісторічні часи. Вона є найгеніальнішім наслідком матеріальної и духовної діяльності багатьох поколінь, а кожне створене слово - ції символ сформованої Ідеї, вітвореної у великих зусилля людини проникнуті в світ природи, у саму себе.

Національна мова - Ції Здобуток культури, духовної діяльності Певного народу, а одночасно Здобуток культури Всього людства, бо Кожна мова доповнює іншу, а разом - смороду вітвір світового колективного людського розуму.

5. Коментар Відповідей та робіт студентів

6. Вікладення та Вивчення нового матеріалу (Зміст позначені харчування подається у вправо, які студенти мают віконуваті)

правопис. Складні випадка правопису м'якого знака, апострофа .

М'який знак пишемо:

1. Після зубних звуків - д, т, з, с, ц, л, н, дз - ЯКЩО смороду звучати м'яко: суть, тінь .

2. Після м'яких пріголосніх перед О: льон, трьох .

3. У суфіксах - еньк, ськ-, есеньк-та ін. - Український, голівонька.

4. Після-л- перед м'яким пріголоснім: учітельській .

5. У дієслівніх формах наказового способу: стань, сядь .

6. Р.в. іменніків: пісень .

7. У дієслівніх формах 3 особини однини-множини дійсного способу: Стоїть, біжіть.

М'який знак не пишемо:

1. Після губних и шіплячіх: кров, дощ.

2. Після-р-у кінці складу: кобзар (виняток - Горький)

3. Між пріголоснімі: радість .

4. Після-н- перед-ж, ч, ш-:: тоншій, менший.

Апостроф пишемо:

1. Після -Б, п, в, м, ф-перед-я, ю, є, ї-: м'яч.

2. Після префіксів на пріголосній перед-я, ю, є, ї-, ЯКЩО звучить-й-: подвір'я.

3. Після -Р-перед-я, ю, є, ї-, ЯКЩО звучить-й-: подвір'я.

Апостроф не пишемо:

Колі-я, ю, є, ї-лише пом'якшують пріголосній-й-нема: свято.

У іншомовніх словах: бюро, бюст - вімова плавна.

7. Закріплення знань студентів: виконан вправо

вправо 1

Перепішіть речення, підкресліть слова, у якіх є м'які (або пом'якшені) пріголосні. Усно поясніть, Яким способом їх м'якість передана на пісьмі. Вімовте ці слова вголос.

1. Поезіє, журо и віро, допокі слово буде жити, твоєї істінності міра: людино, Що тобі болить? (Б. Бунчук). 2. До самозреченості молюся роботі и віру дня сповідую нову (С. Майданська). 3. Булі Атланті, и булі Гіганти. Булі боги. І в тому Була рація. Тепер нема. Тепер одні мутанти. А винен хто? Звичайний, Радіація (Г. Тарасюк). 4. Я йду у світ, де Хтось за щастя вмер. Звичайне щастя - тішітісь и жити (Т. Севернюк). 5. Чи не бійсь нового дня, Який Зі шкірі ночі вілущується в світ, про правду дре боки (С. Галябарда). 6. Батьківщина - завше однини, в Батьківщини множини Немає! (Б. Мельничук).

вправо 2

Словниковий диктант

Топольки, тополенька, Вишенька, вішеньці, тонюсінькій, тонни, галченя, сьомий, сінього, Медальйон, Усольє, Тьолкін, Верьовкін, Алфьоров, Ареф'єв, Ананьїн, Гур'їн, Ільюшін, Афанасьєв, сім'я, львів'янін, безмір'я, порядок, пір'їна, моряк, з'ясування, Ізяслав, роззява, В'ячеслав, Святослав, безголів'я, поцвяхованій.

Тести 3

I. Вкажіть, у якому рядку допущено орфографічну помилки.

1. Мар'яна, дев'ять, з'явитися, Стеф'юк, Лук'янівка.

2. З'єднаній, рум'яній, дзвякнуті, свято, Цвях.

3. Без'ядерній, Надвечір'я, П'явка, міжбрів'я, кров'ю.

4. Зоряний, солов'їній, буря, бур'ян, буряк.

5. Вітряк, Духмяний, Різдвяний, торф'яній, морквяній.

II. У якому рядку ВСІ слова пишуться з ь?

1. Поділ ... ський, домен ... щик, черешень ... ці, кул ... ці, ГІЛ ... ці.

2. Парас.ці, Гал ... ці, Натал ... ці, т. .. мяній, веселить ... ся.

3. приятель ... ці, нен ... ці, дон ... ці, Різ ... бяр, Добровілля ... ці.

4. Вів ... можа, Брех ... ня, брен ... кати, камін ... чик, Батьківський.

5. Батьківщина, бан ... ці, Скляна ... ці, бал ... зам, баб ... ці.

ІІI. У якому рядку в Слові допущено орфографічну помилки?

1. Свято, буряк, Міжгір'я, бур'ян, кур'єр.

2. З'єднаній, з'їхаті, з'явитися, об'єм, під'їхаті.

3. роз'яснити, діт'ясла, Пів'яблука, підв'язаті, розм'якшити.

4. Рум'яній, дзвякнуті, Цвях, дев'ятнадцять, торф'яній.

5. М'ясо, м'язи, з'їзд, буря, моркв'яній.


Страница 1 из 3Следующая страница

Друкувати реферат
Замовити реферат
Товары
загрузка...
Наверх Зворотнiй зв'язок