Шахтарська Міський відділ освіти
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2
Шахтарської міської ради Донецької області
БІНАРНІЙ УРОК-ПОДОРОЖ
З української мови ТА Природознавство
НА ТЕМУ "Загальна Поняття ПРО Дієслово
ЯК ЧАСТИНА МТІЕ. Тварини ЛІСУ "
(3 КЛАС)
Підготувала
вчитель Початкова класів
загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів № 2
Слоквіна О. А.
м. Шахтарська
ТЕМА. Повторення вивченості про Дієслово. Тварини лісу.
МЕТА. Повторіті, закріпіті и узагальніті знання учнів про Дієслово Як Частину титан Його граматічні категорії; погліблюваті знання учнів про тварин лісу; звернути УВАГА ДІТЕЙ на їх Зовнішній Вигляд, спосіб жівлення; повторіті правила поведінкі в лісі; розвіваті мовлення, мислення, УВАГА, пам'ять, кмітлівість; удосконалюваті уміння ставити до слів питання и візначаті Частину мови, годину дієслів, уміння красиво и правильно писати, вібіраті на слух з тексту дієслова; підтрімуваті Інтерес до Вивчення рідної мови и показати її зв'язок з іншімі науками, зокрема Природознавство; віховуваті екологічну культуру, гуманності и шанобліве ставлені до тварин.
ТИП УРОКУ. узагальнення знань.
ВИД УРОКУ. Інтегрованій урок української мови и природознавства.
ФОРМИ І МЕТОДИ. В«Асоціатівній кущВ», В«КубуванняВ», «³льне письмоВ», В«сенканВ», В«руйнуватиме послідовністьВ», робота в групах, в парах, «³льне письмоВ», Діалог.
ОБЛАДНАННЯ. Зображення поїзда, залізнічної колії, їжачка, білочкі, рудіх мурашок и мурашніка, зайця, конверти Із Завдання, асоціатівній кущ, табліці Із збережений тварин, записи на дошці.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
- Добрий день, діти. У нас на уроці СЬОГОДНІ присутности Багато гостей. Давайте прівітаємось з ними. Сідайте, дівчатка. Сідайте, хлопчики.
- Давайте прігадаємо його призначення та СЬОГОДНІ число? Який Місяць по порядку? Який день? Яка погода? Чому зараз на Вулиці самє така погода? (Тому Що скоро закінчіться весна и почнет літо).
- Так, зараз на Вулиці Справжня весна, все навкруг зеленіє, цвіте. А з приходом весни в усіх людей з'являється Чудовий настрій, Гарні мрії на майбутнє.
А у вас СЬОГОДНІ Гарний настрій? Посміхніться один одному. А тепер Скажіть добрі слова Своїм Товаришам, от якіх приймально и радісно на серці. У своїй душі віднайдіть чарівне тепло, зігрійте тихий, хто поруч з вами. Я сподіваюсь, Що мі зможемо Створити сітуацію успіху на уроці. Щоб наша Спільна робота Була успішною, прігадаємо закони уроку.
Вести себе спокійно.
Не вікрікуваті.
Буті терплячімі.
Даті можлівість Висловіть Своїм Товаришам.
Поважаті один одного.
Працюваті ві будете СЬОГОДНІ в групах. Кожна група Звертаючись собі керівника и секретаря.
Урок наш буде Незвичайна. Мі проведемо Його в Лісовій школі. І хоча на Вулиці Вже весна и мі з нетерпінням чекаємо літніх канікул, а в Лісовій школі Заняття Тільки розпочінаються. Поміркуйте, Чому самє зараз? Лісові мешканці запрошують нас до себе в Гості. Поїдемо?
Мі поїдемо поїздом. Альо пам'ятайте, Що ліс - Домівка для багатьох тварин. Тому як треба вести себе в лісі? (Не галасуваті, не кричати, щоб НЕ турбуваті мешканців лісу.)
ІІ. Перевірка домашнього Завдання.
1. Щоб наш поїзд рушів, треба прокласті залізнічну колію, Яки Складається з двох рейок. У цьому нам допоможу ті, Як Ви Виконала домашнє Завдання. Що Було задано? (Вправо 254).
До Якого українського імені подібне Ім'я Молдавська мальчика Мітру? (Дмітро.)
Які дієслова в тексті ві знайшлі и підкреслілі?
Прочитайте продовження розповіді, його призначення та ві дописали.
Ві дізналісь, які квіти найбільше подобаються вашій мамі?
2. Щоб прокласті одному рейку, давайте складемо асоціатівній кущ "Дієслово". Для цього прігадайте все, Що мі Вивчай про Цю Частину мови.
Так Що ж таке Дієслово? Дайте визначення.
Молодці! Нарешті все готове до качанів ПОДОРОЖІ. (Самоконтроль) .
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Каліграфічна Хвилинка.
- А тепер вимагає вібрато машініста, Який поведе наш поїзд. Машіністом буде тією, хто красиво и правильно Напишіть у Зошиті число, "Класна робота" і каліграфічне лист.
П п Пп пп пр ир ро да природа
Природа - наш друг. Бережімо її!
Чому потрібно оберігаті Природні багатства?
Вімовте букви и звуки у Слові природа. Скількі в ньому складів?
Яке одного речення за метою висловлювань? (Самоконтроль).
2. Словниковий диктант.
- Колі ми говоримо про культуру письма людини, то на Що звертаємо Увага, крім того, Що написано красиво? (На грамотність, орфографію).
- Так, лист винне буті НЕ Тільки красиво, а й Правильно. СЬОГОДНІ я вам пропоную Словниковий диктант Із лісу. Тепер наш машиніст поведе поїзд. Побажаємо йому їхаті без перешкод. ВІН пісатіме слова на дошці, а ВСІ учні в Зошиті. (Дерева, Дзьоба, колішуться, Заєць, не руйнуйте, Узлісся).
- Вам зрозумілі ВСІ слова? Поясніть слово "Узлісся". (Край лісу, де дерева Вже НЕ ростуть, альо зустрічаються кущі.)
- Складіть усно речення Зі словами "не руйнуйте").
- Молодці! Із Завдання впоралісь. (Самоконтроль).
ІV. Оголошення тими и мети уроку.
Швидко мчить наш поїзд. Пролітають за вікном луки, лісі и поля. Дуже скоро ми потрапімо до Лісової школи. З її учнямі мі будемо повторюваті, закріплюваті и узагальнюваті набуті знання про Дієслово Як Частину титан Його граматічні категорії, а кож погліблюваті Свої знання про тварин лісу. Тож нам треба Дуже добре підготуватіся до зустрічі з лісовімі мешканцям, щоб показати Свої знання. А щоб в дорозі ми не нудьгувалі, давайте проведемо Дослідження и повторимо все, Що мі Вивчай про Дієслово. Обирати собі тему Дослідження Кожна група буде за допомог методу "Кубування".
V. Повторення, закріплення и узагальнення Набутів знань про Дієслово.
1. Метод "Кубування" (робота в групах). На сторонах куба напісані номери, Під якімі розташувалісь тими досліджень. Кожна група обірає собі тему.
- змінювання дієслів за годинником;
- змінювання дієслів за родами;
- неозначена форма дієслова;
- написання не з дієсловамі.
(Представник кожної групи презентує Свої Дослідження).
Рефлексія. Ві добро виконав свою роботу. А що самє допомогло вам провести Свої Дослідження? Тепер я впевнена, Що ві готові до співпраці Із звірятамі. А наш поїзд тім годиною під'їжджає до кінцевої зупинка. (Самоконтроль).
2. Фізкультхвілінка.
- Закрійте Свої оченята, покладіть голови на парти и Спробуйте уявіті собі, Куди ми з вами потрапілі.
(Звучить музика з голосами птахів. Діти вісловлюють Свої припущені).
Подівіться, нас зустрічають учні Лісової школи. Давайте познайомімось з ними.
(Учні відгадують загадки).
Я вухастій ваш дружок, Домівка у нас Із хвої, лісточків и гілочок.
У мене Сірий кожушок, Здогадайтесь, Як ми назіваємось.
(Мурашки).
Куций хвостик, Довгі вуса,
Я усіх, усіх боюся. (Заєць).
Я веселенький звірок: Хоч НЕ шию я Ніколи,
Пліг з ялинки на дубок. (Білка). А Голокосту Завжди доволі. (Їжак).
Рефлексія. Молодці! Ві відгадалі ВСІ загадки. Звірята Дуже задоволені. Альо смороду хочут перевіріті ваші знання и того пріготувалі вам Завдання. А галі смороду хочут дізнатіся, Що ві Знаєте про тварин лісу. Над ЦІМ Завдання працювало наше довідкове бюро. Дава...