МІНІСТЕРСТВО освіти и науки України
МІНІСТЕРСТВО освіти и науки Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим
Кримський гуманітарний університет
Євпаторійський педагогічний факультет
Плани-конспекти уроків
Студентки
III курсу 31-ЄУ групи
Крайнік Г.В.
Євпаторія - 2006
В. о. декана Євпаторійського
педагогічного факультету
Кримського гуманітарного
універсітету
Прокоф'євій М. Ю.
студентки 3 курсу
Крайнік Ганни
Самозвіт
Я, Крайнік Ганна Володимирівна, проходила практику "Пробні уроки "в ЗОШ № 14 Міста Євпаторія.
Керівніком практики Була призначена Тимошенко О.О.
За годину проходження практики Було проведено 9 уроків з української мови и 1 урок з української літератури у 5 та 7 класах. Відвідувала уроки з української титан літератури у 5, 7, 9 класах. Брала участь у зборі матеріалів для узагальнюючого уроку з української мови у 7 класі.
Корістувалася Наступний літературою: журналами: "Дивослово", "Українська мова та література в школі", "Урок української ", підручнікамі з титан літератури; збіркамі творів.
На уроках вікорістовувала методику викладання з мови та літератури: Морозова Л.Г., Фурсової Л., Волошіної А., Олійника Б., Антащук С.О., Одінцової С.В., Татарінової Т.Б.
До проведення уроків готувала поурочні плани - конспекти, дідактічні матеріали, наочність, тестові Завдання, індівідуальні картки.
Одержувала допомог и Рекомендації таких вікладачів української мови та літератури: Антащук С.О., Кияненко М.М., Одінцової С.В., Татарінової Т.Б.
Під годину проходження практики знайшла спільну мову з учнямі, підтрімувала дісціпліну на уроці, намагалася у певній мірі реалізуваті мету уроку. Альо слід продовжуваті працюваті над собою, буті більш вімоглівою до себе, вчитува раціонально розподіляті годину. Працюваті над дікцією.
18.05. 2006 Крайнік Г.В.
14.02.06. 7-Г клас
Тема: Андріан Кащенко. "Над Кодацька порогом ". Історичні Події на Запорізькій Січі за кошового отамана Івана Сулими. Зруйнування Кодацької фортеці. Поглиблення зрозуміти: Компоненти художнього твору та композиція художнього твору.
Мета: вчиться учнів аналізуваті прозовій твір, знаходіті Його компоненти; співвідносіті літературний твір з історічнімі подіямі та відомостямі про рідний край; знаті, які історичні Події лягли в основу оповідання; вівчіті ї усвідоміті, Що таке компоненти та композиція художнього твору; розвіваті вміння логічно мислити, висловлювати Свої думки з приводу прочитання; віховуваті патріотізм, повагу до героїчного минуло свого народу.
Обладнання: тексти оповідання, портрет А. Кащенка.
Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.
Словник:
Байдак - великий човен, Якиме плавали по річках и морю
Галера - Старовинна вітрільне багатовеслове військове судно
Жовнір - солдат польської армії
тороками - ремені ззаді Сідла для прів'язування промов або прив'язаний до Сідла дорожній мішок; ті самє торочки - вишивка або смужка Тканини, хутра по краях одягу для оздоблення; ті, Що Смуга оточує що-небудь
Чайка - легкий козацький човен
Шанці - окопи
проблемних питання: Чі потрібно нам вівчаті літературні твори на історічну тематику?
Хід уроку:
I Вступна слово вчителя. В Історії нашого українського народу Було Чимало трагічніх, Сумной и Багато героїчніх, звітяжніх Сторінок. Особливо Цікава є така сторінка Нашої Історії, Як славний запорозьке козацтво. Віра і воля - вісь два слова, які лежали в Основі козацького товариства. Про славних козаків написано історичні розвідкі, реліквії, Що нагадують про устрій запорожців, про їх боротьба, їхнє братство, прикрашають вітчізняні історичні музеї.
II Актуалізація опорних знань
1. Бесіда.
- Хто з українських історіків, наших земляків, займався дослідженнямі Історії козацтва? (Дмитро Яворницький, директор історічного музею в Катерінославі)
- з яким твором ві ознайомілісь минуло уроку? (Оповідання "Над Козацька порогом "А.Кащенка)
- Чому твори А. Кащенка булі заборонені за часів тоталітарного режиму? (Прихильники тоталітарного режиму булі проти того, щоб українці знали правду про Історію козацтва, Його славні подвиги, тому, Що Такі знання пробуджувалі національну самосвідомість.
- Яка історична подія лягла в основу оповідання "Над Кодацька порогом "? (Військо Під проводом Івана Сулими зруйнувало "Незборіму" фортецю козак, метою якої - Було не пускаті людей з України на Січ, І не дозволяті козакам Вільно пересуватіся Україною, щоб смороду не могли іншім сказаті протікають, Що існує Козацьке Волошин)
- Чім вас враз прочитане твір?
2. Скластись план тексту.
1) Втеча Сулими з неволі
2) Будівництво козацької фортеці
3) Обіцянка Сулими зруйнуватися козак
4) Заклик до походу на Азова
5) Проблеми Під годину походу и шляхи їх Вирішення
6) Взяття Азова
7) Підготовка до виступа проти Козака
8) зруйнування козацької фортеці
9) Зрада реєстровіх козаків
10) Смерть Сулими
III Вивчення нового матеріалу.
- Прочитайте опис зовнішності Івана Сулими. Які рісі героя відображені в Його портреті? (Велич, гідність, досвідченість, авторитет Серед товаришів)
- Яку обіцянку дав ВІН Бурлієві, коли дізнався про будівництво Кодацької фортеці? ("Нехай вражі яки будують, Поки їхня сила, а Тільки не буду я козаком, коли не зруйную ОТУ паскудних їхню будівлю ")
- Чому Кодак ставши чином для козаків?
(Утіскав їхню волю и права).
VI Домашнє Завдання
1 група. Напісаті твір-роздум "зРаду - найтяжчій людський гріх".
2 група. Скластись кросворд, ребус, крутіголовкі за вивченості твором.
Для всіх. Прочітаті урівок з повісті "Зруйноване гніздо", уміщеній у підручніку.
15.02.06. 7-Б клас
Тема: Не и Ні з пріслівнікамі
Мета: Ознайоміті учнів з написання не и Ні з пріслівнікамі, формуваті в них уміння знаходіті орфограму "не и Ні з пріслівнікамі", пояснюваті їх написання на підставі Вивчення правил;
віховуваті в учнів мовленнєву культуру.
Тип уроку: комбінованій
Обладнання: підручник, табліці
Хід уроку:
I. Мотівація навчання школярів
1. Організаційній момент
2. Оголошення тими та мети уроку
II. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Віпісаті з поданого тексту пріслівнікі.
З давніх-давен через село Медвин пролягає лебединий шлях. Колі запахне відталою землею и березовим соком, птиці, розколіхуючі м'яку Сонячна основу, приносять на святкових крилах волога, галі з волохатий туманцем, тепло. Іноді лебеді падали недалеко від села на прібутну воду, близьким підпускалі до себе дітвору и дорослих. Потім птиця, струшуючі Живі Краплина, розгоністо підіймалася вгору, а людина, роняючі піт, Жемель в роботі до земли. Проти І її галі довго - довго ввіжаліся ОТІ сонцем переміті віщуні тепла, Що на крилах приносять весну и з нею відгомін неясних надій.
У таку пору дівчата - підліткі віводілі веснянки. А в небі тягнулісь на Північ Журавлі и лебеді, зрідка гублячи на землю Своє притертою в дорозі пір'я.
III. Сприйняттів ї засвоєння учнямі навчального матеріалу.
1. Розбір табліці "Не и Ні з пріслівнікамі ".
НЕ РАЗОМ
НЕ Окрема
коли пріслівнік без не не вжівається ненароком, Незабаром
ЯКЩО до пріслівніка є протиставлення не дорого, а дешево
ЯКЩО пріслівнік ...