Теми рефератів
Авіація та космонавтика Банківська справа Безпека життєдіяльності Біографії Біологія Біологія і хімія Біржова справа Ботаніка та сільське гос-во Бухгалтерський облік і аудит Військова кафедра Географія
Геодезія Геологія Держава та право Журналістика Видавнича справа та поліграфія Іноземна мова Інформатика Інформатика, програмування Історія Історія техніки Комунікації і зв'язок Краєзнавство та етнографія Короткий зміст творів Кулінарія Культура та мистецтво Культурологія Зарубіжна література Російська мова Маркетинг Математика Медицина, здоров'я Медичні науки Міжнародні відносини Менеджмент Москвоведение Музика Податки, оподаткування Наука і техніка Решта реферати Педагогіка Політологія Право Право, юриспруденція Промисловість, виробництво Психологія Педагогіка Радіоелектроніка Реклама Релігія і міфологія Сексологія Соціологія Будівництво Митна система Технологія Транспорт Фізика Фізкультура і спорт Філософія Фінансові науки Хімія Екологія Економіка Економіко-математичне моделювання Етика Юриспруденція Мовознавство Мовознавство, філологія Контакти
Українські реферати та твори » Ботаника и сельское хоз-во » Операційно-технологічна карта на суцільне боронування

Реферат Операційно-технологічна карта на суцільне боронування

Завдання

Розробити операційно-технологічну карту на операцію:суцільне боронування

Вихідні дані:

Площа - 400 га

Довжина гону - 1000 м

Ухил місцевості - 1 град.

Марка трактора ДТ-75М

Марка сільськогосподарської машини БЗТС-1

Допустима робоча швидкість - 5 ... 13 км/год

Кількість робочих днів 2 ... 3.

Мета боронування:

розпушити поверхневий шар грунту до мелкокомковатойстану, що сприяє зменшенню втрат вологи та проростання бур'янів, атакож частково вирівняти поверхню ріллі і знищити пророслі бур'яни.


1. Агротехнічні вимоги

Боронування зябу проводять з настанням фізичноїстиглості грунту, коли вона починає кришитися і не прилипає до знарядьобробки.

Кількість слідів боронування вибирають виходячи зстану грунту. На легких пухких грунтах досить боронування в один слід, ана грунтах вологих, запливаючих боронують в два сліди середніми або важкимиборонами.

2.Показники

Відхиленнясередньої фактичної глибини обробки від заданої

вирівнянихповерхні (висота гребенів):

Діаметргрудок

Перекриттясуміжних проходів

Огріхиі необроблені смуги

Вимогиі до-пуски

Небільше В± 1 см

Небільше 3 см

4 ... 5см

10 ... 15см

Недопускаються.

На ділянках з вираженим рельєфом боронують тількипоперек або під невеликим кутом (5 ... 6 0 ) до напрямку схилу.

2. Комплектування машинно-тракторного агрегату

Тип борін по масі вибирають відповідно до станугрунту. Важкі борони (БЗТС) застосовують на щільних грунтах.

При весняному боронуванні краще застосовувати гусеничнітрактори, що володіють кращою прохідністю на вологих грунтах.

Вибираємо марку трактора і сільськогосподарської машини:

ДТ-75М + БЗТС-1 + СП-16.

У межах допустимої агротехнічної швидкості вибираємопередачі, на яких може рухатися агрегат.


Таблиця 1 Тягові і паливно-економічні показникитрактора ДТ-75М

Передача Нах.х. Принайбільшою тягової потужності

G хх

кг/год

N кр

кВт

Р кр

кН

V т

км/год

G т

кг/год

Оґ

%

2 9,1 47,2 33,0 5,4 17,4 7,0 3 9,5 47,4 28,5 6,12 17,4 4,8 4 10,2 47,0 26,0 6,48 17,4 4,0 5 10,8 45,9 22,5 7,56 17,4 3,0 6 11,3 44,7 19,5 8,28 17,4 2,4

Знаходимосилу тяжіння трактора G тр = (М * g)/1000 = (6610 * 9,8)/1000 = 66,1 кН

i = sin1 = 0,0175

Розрахуємотягове зусилля трактора з урахуванням ухилу місцевості

Р кр i = Р кр -G тр * i, кН

Р кр i 2 = 33,0 - 66,1 * 0,0175 = 31,84

Р кр i 3 = 28,5 - 66,1 * 0,0175 = 27,34

Р кр i 4 = 26,0 - 66,1 * 0,0175 = 24,84

Р кр i 5 = 22,50 - 66,1 * 0,0175 = 21,34

Р кр i 6 = 19,5 - 66,1 * 0,0175 = 18,34

Визначимо силу тяжіння причіпний машини на 1м ширинизахоплення

g = G до /У до

де: G до - маса БЗТС-1, кН; В до - ширина захвату борони

g = 1,45/1 = 1,45 кН/м

Визначимо додатковий тяговий опір відпричіпний машини та зчіпки з урахуванням підйому

R доп = g * i

R доп = 1,45 * 0,0175 = 0,025

R сц = G сц (f + i)

де: G c ц - масачіпкі СП-16, f - коефіцієнт опору коченню коліс (0.2 ... 0,25)

R сц = 13,0* (0,25 + 0,0175) = 3,48

Уточнимозначення питомого опору борони:

До м = К про [1 + DП * (V- V про )/100], кН/м

де: К про - питомий опір машини при6 км/год, (0,6 ... 0,7) кН/м; DП- Темп збільшення опору з ростом швидкості, (3)%; V р - Робоча швидкість, км/год

До м 3 = 0,7 [1 + 3 * (6,12 - 6)/100] = 0,70

До м 4 = 0,7 [1 + 3 * (6,48 - 6)/100] = 0,71

До м 5 = 0,7 [1 + 3 * (7,56 - 6)/100] = 0,73

До м 6 = 0,7 [1 + 3 * (8,28 - 6)/100] = 0,75

Визначаємо максимальноможливу величину захоплення агрегату з урахуванням оптимального завантаження трактора наданої операції

У мах = (Р кр i - R сц )/(До м + R доп ), м

У мах 2 = (31,84 - 3,48)/(0,7 + 0,025) = 39,12

У мах 3 = (27,34 - 3,48)/(0,7 + 0,025) = 32,91

У мах 4 = (24,84 - 3,48)/(0,71 + 0,025) = 29,06

У мах 5 = (21,34 - 3,48)/(0,73 + 0,025) = 23,66

У мах 6 =(18,34 - 3,48)/(0,75 + 0,025) = 19,17

Визначаємо кількість борінв агрегаті

n = В мах /b м

Отримане число борінокругляємо до цілого меншого парного числа, тому борони будуть розташовані в 2ряду.

n 2 =39,12/1 = 39,12 в†’ 38

n 3 = 32,91/1= 32,91 в†’ 32

n 4 = 29,16/1= 29,06 в†’ 28

n 5 = 23,66/1= 23,66 в†’ 22

n 6 = 19,17/1= 19,17 в†’ 18

Уточнюємо робочу ширину захватуагрегату

У р = n * b м , м

У р 2 = 38

У р 3 = 32

У р 4 = 28

У р 5 = 22

У р 6 = 18

Для обраних передач знаходимо тяговий опір:

R агр = (К м * + R доп ) У р + R сц ,кН

R агр 2 = (0,7 + 0,025) * 38 + 3,48 = 31,03

R агр 3 = (0,7 + 0,025) * 32 + 3,48 = 26,68

R агр 4 = (0,71 + 0,025) * 28 + 3,48 = 24,8

R агр 5 = (0,73 + 0,025) * 22 + 3,48 = 20,09

R агр 6 = (0,75 +0,025) * 18 + 3,48 = 17,43

Визначаємо коефіцієнт використання тягового зусилля

h =R аг /Р кр

h 2 = 31,03/31,84 = 0,97

h 3 = 26,68/27,34 = 0,97

h 4 ...


Страница 1 из 3Следующая страница

Друкувати реферат
Замовити реферат
Товары
Наверх Зворотнiй зв'язок