Теми рефератів
> Авіація та космонавтика > Банківська справа > Безпека життєдіяльності > Біографії > Біологія > Біологія і хімія > Біржова справа > Ботаніка та сільське гос-во > Бухгалтерський облік і аудит > Військова кафедра > Географія
> Геодезія > Геологія > Держава та право > Журналістика > Видавнича справа та поліграфія > Іноземна мова > Інформатика > Інформатика, програмування > Історія > Історія техніки
> Комунікації і зв'язок > Краєзнавство та етнографія > Короткий зміст творів > Кулінарія > Культура та мистецтво > Культурологія > Зарубіжна література > Російська мова > Маркетинг > Математика > Медицина, здоров'я > Медичні науки > Міжнародні відносини > Менеджмент > Москвоведение > Музика > Податки, оподаткування > Наука і техніка > Решта реферати > Педагогіка > Політологія > Право > Право, юриспруденція > Промисловість, виробництво > Психологія > Педагогіка > Радіоелектроніка > Реклама > Релігія і міфологія > Сексологія > Соціологія > Будівництво > Митна система > Технологія > Транспорт > Фізика > Фізкультура і спорт > Філософія > Фінансові науки > Хімія > Екологія > Економіка > Економіко-математичне моделювання > Етика > Юриспруденція > Мовознавство > Мовознавство, філологія > Контакти
Українські реферати та твори » Финансовые науки » Організація бюджетного процесу на місцевому рівні

Реферат Організація бюджетного процесу на місцевому рівні

МІНІСТЕРСТВООСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УНІВЕРСИТЕТЕКОНОМІКИ ТА УПРАВЛІННЯ

РЕФЕРАТ

з дисципліниВ«Бюджетна системаВ»

на тему: Організація бюджетного процесу намісцевому рівні

виконав

студент 402 групи

Сімферополь, 2009


Зміст

Глава 1. Складання проектівбюджетів

Глава 2. Розгляд та прийняттязакону про Державний бюджет України рішень про місцеві бюджети

Глава 3. Виконання бюджету

Глава 4. Підготовка і розглядзвіту про виконання бюджету

Література


Глава 1. Складанняпроектів бюджетів

Згідно з Бюджетнимкодексом стадіями бюджетного процесу є:

1) складання проектівбюджетів;

2) розгляд і прийняттязакону про Державний бюджет України рішень про місцеві бюджети;

3) виконання бюджету;

4) підготовка ірозгляд звіту про виконання бюджетів.

Бюджетна реформа в Україні,впроваджена Бюджетним кодексом, спрямована, головним чином, на забезпеченнябюджетної самостійності регіонів та органів місцевого самоврядування. Цепередбачає право законодавчих (представницьких) органівдержавної влади та органів місцевого самоврядування кожного рівнясамостійно здійснювати бюджетний процес на стадіях його формування,прийняття і виконання.

У той же час організаціябюджетного процесу на вищому рівні має безпосередній вплив наузгодження бюджетних питань на місцевому рівні: розгляд і прийняттярішень про місцевий бюджет, відповідно до положень Бюджетного кодексу,залежить від своєчасного прийняття законопроекту про державний бюджет нанаступний рік у другому читанні.

Для узгодженостіпроцесу формування державного та місцевих бюджетів, визначаються терміниотримання інформації, необхідної для обрахунку обсягів бюджетів та міжбюджетнихтрансфертів, своєчасного затвердження місцевих бюджетів Бюджетним кодексомвизначено чіткий бюджетний календар затвердження місцевих бюджетів.

До 1 серпня поточногороку приймаються спільні рішення та укладаються угоди про об'єднання засобіввідповідних бюджетів для виконання власних повноважень.

До 15 вересня післясхвалення Кабінетом Міністрів України проекту закону про державний бюджетМіністерство фінансів України повідомляє місцевим державним адміністраціям тавиконавчим органам відповідних рад розрахунки прогнозних обсягівміжбюджетних трансфертів, методику їх визначення та інші показники, необхіднідля складання проектів місцевих бюджетів.

У жовтні - листопаді напідставі інформації, отриманої відповідно ч. 5-8 ст. 75 Бюджетного кодексуУкраїни від Міністерства фінансів і місцевих фінансових органів, готуютьсяпроекти рішень про місцеві бюджети.

Не пізніше 27 листопада втижневий строк після прийняття проекту закону про Державний бюджет Україниу другому читанні Кабінет Міністрів України доводить місцевим виконавчиморганам влади положення та показники міжбюджетних відносин (обсягиміжбюджетних трансфертів і текстові статті, що визначають особливостіміжбюджетних відносин на наступний бюджетний період).

Не пізніше ніж у двотижневийстрок після опублікування закону про Державний бюджет України (грудень)затверджується бюджет АРК, обласні, районні, міські бюджети.

Не пізніше ніж удвотижневий термін після затвердження районних і міських (міст республіканськогоі обласного значення) бюджетів затверджуються міські (міст районногозначення), селищні та сільські бюджети.

Якщо до початку нового рокузакон не набув чинності, щомісячні видатки Державного бюджету України тамісцевих бюджетів здійснюються в розмірах 1/12 обсягу видатків, визначенихзаконом України про Державний бюджет чи рішенням місцевої ради напопередній бюджетний період.


Глава 2. Розгляді прийняття закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети

Проект рішення про місцевийбюджет перед його розглядом на сесії відповідної ради схвалюєтьсявиконавчим органом ради.

До проекту рішення додаєтьсяпояснювальна записка, яка згідно зі ст. 76 Бюджетного кодексу повиннамістити:

-інформацію про соціально-економічнийстан відповідної адміністративно-територіальної одиниці і прогнозі їїрозвитку на наступний бюджетний період, які покладено в основу проекту місцевогобюджету;

-оцінку надходжень зурахуванням втрат доходів у результаті наданих відповідною радоюподаткових пільг;

-пояснення до основних положеньпроекту рішення про місцевий бюджет, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатківна функції та програми. Обгрунтування включають бюджетні показники запопередній, поточний, наступний бюджетні періоди в розрізі класифікаціївидатків бюджету;

-обгрунтування особливостейміжбюджетних відносин (для районних бюджетів, які об'єднують бюджети сіл,селищ, міста районного значення);

-інформацію щодопогашення боргу органу місцевого самоврядування, обсягів та умовзапозичень.

Крім того, до проектурішення про відповідний бюджет, відповідно до Бюджетного кодексу,необхідно надати (ст. 76):

-прогноз показниківвідповідного бюджету за основними видами доходів, видатків і фінансуванняна наступні три бюджетні періоди;

-проект показниківзведеного бюджету району, що об'єднує бюджети сіл, селищ, містарайонного значення;

-показники видатків,необхідні на наступні бюджетні періоди для завершення проектів, яківраховані в бюджеті, за умови, якщо реалізація проекту триває більше одногобюджетного періоду;

-перелік інвестиційнихпрограм на наступний бюджетний період та на наступні три бюджетні періоди;

-інформацію про хідвиконання відповідного бюджету у поточному бюджетному періоді;

-пояснення головнихрозпорядників бюджетних коштів до проекту відповідного бюджету (подаються вбюджетної комісії відповідної ради);

-інші матеріали, обсягі форму яких визначає Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцевадержавна адміністрація або виконавчий орган відповідної ради.

Згідно з п. 7 ст. 75Бюджетного кодексу пропозиції щодо форми проекту рішення про місцевийбюджеті (типову форму рішення) Міністерство фінансів України доводить довиконавчих органів відповідних рад. При підготовці пояснювальноїзаписки до проекту рішення в частині обгрунтування особливостей міжбюджетнихвідносин (для районних бюджетів) районні фінансові органи подають пояснення доосновних положень проекту рішення та детальні розрахунки обсягів трансфертівбюджетам сіл, селищ, міст районного значення.

Інформація про погашенняборгу бюджету місцевого самоврядування, у разі ухвалення бюджету на черговийфінансовий рік з дефіцитом, повинна містити обгрунтування джерел покриттядефіциту відповідного бюджету в розрізі основних видів залучених коштіві пропозиції щодо використання залишків коштів на облікових рахункахвідповідних бюджетів на початок року.

Згідно з ч. 5 ст. 24Бюджетного кодексу, рішення щодо необхідності створення резервногофонду місцевого бюджету приймає відповідна рада. Порядок використаннякоштів з резервного фонду бюджету визначається Кабінетом Міністрів України(Ч. 1 ст. 24). У разі створення резервного фонду на наступний фінансовий рік урішенні про місцевий бюджет у складі загального фонду цього бюджету визначаєтьсяобсяг резервного фонду, який не може перевищувати одного відсотка обсягувидатків загального фонду відповідного бюджету (ч. З ст. 24).

Згідно з Бюджетнимкодексом до обов'язкових показниками і положенням, які повинні містити рішенняпро місцевий бюджет, належать:

-загальна сума доходів івитрат (з розподілом на загальний та спеціальний фонди, а також з розподілом видатківна поточні і капітальні);

-граничний обсягрічного дефіциту (профіциту) місцевого бюджету в наступному бюджетному періоді іборгу Автономної Республіки Крим чи місцевого самоврядування на кінецьнаступного бюджетного періоду; повноваження щодо надання гарантійАвтономної Республіки Крим та місцевого самоврядування, а також розміри цихгарантій з урахуванням по...


Страница 1 из 3 | Следующая страница

Друкувати реферат
Замовити реферат
Поиск
Товары
загрузка...