МІНІСТЕРСТВОосвіти и науки України
Кремінськійпрофесійний ліцей
Методичнарозробка
Відкритогоуроку виробничого навчання
зВикористання Електрон засобів навчального призначення
темауроку:
Підготовкаи обробка керамічніх плиток
Підготувала
майстер в/н
Шульц С.А.
2009рік
Вступ
Тема програми: Ліцювально-пліточні роботи
Темауроку: Підготовка и обробкакерамічніх плиток
Навчальнамета: сформуватіпервінні уміння та навички з підготовкі и ОБРОБКИ керамічної плитки.
виховногомета: віховуваті в учнів охайність,Дбайливий ставлені до матеріалу, інструменту, Сприяти створеня атмосфери взаємодопомогі.
Розвівальнамета: розвіваті навички професійноїсамостійності и творчого Поиск в ході виконан Завдання.
Методичнамета: актівізація діяльності учнівна уроці за допомог Використання нетрадиційних форм проведення уроку иВпровадження електронной засобів навчання.
Типуроку: комбінованій.
Видуроку: вправо.
Місцепроведення: навчальна майстерня.
дидактичностізабезпечення:
1.Освітньо-кваліфікаційнахарактеристика Випускнику професійно - ТЕХНІЧНОГО початкового закладу з професіїВ«Ліцювальнік - плиточникВ» 3 розряду.
2.Критеріїкваліфікаційної атестації віпускніків з професії В«ліцювальнік - плиточникВ» 3розряду.
3.Картки -Завдання.
4.Мультімедійнапрезентація.
5.ІндівідуальніРобочі течи з матеріалами уроку.
Матеріально- Технічне забезпечення:
1.Мультімедіапроектор.
2.Комп'ютер.
3.Керамічнаплитка.
4.Пліткоріз.
5.Електродрельз балеринки.
6.Стенд зкерамічною плиткою.
Міжпредметнізв'язки:
1. Технологія ліцювальніх робіт.
2. Матеріалознавство.
3. Охорона праці.
4. Математика.
Хід уроку
Організаційначастина (5 хвилин).
1. Перевірканаявності учнів.
2. Перевіркаготовності учнів до уроку (Зовнішній Вигляд, Наявність спецодягу).
3. Психологічнапідготовка учнів.
Вступнаінструктаж (40 хвилини)
Мета уроку : В«Сформуваті первінні умінняпо підготовці и обробці керамічної плитки В».
В результатіВивчення цієї тими ві зможете: (слайд № 4)
В· Познайомітісьз історією плитки;
В· набутивмінь та підбору плитки;
В· набуватінавіків роботи з інструментом для різання плитки;
В· застосовуватітворчий поиск в ході виконан Завдання;
В· закріпітізнання одержані на уроках В«Технології ліцювальніх робітВ», В«МатеріалознавстваВ»,В«Охорони праціВ».
Оцінювання вашихДосягнення проводітіметься, справлятіметься на підставі В«Крітеріївкваліфікаційних атестацій віпускніків В», які фіксуватімуться вВ« Картці учбовихДосягнення учнів В»
Картка учбовихДосягнення учнів
№
І.П.Б.
Картка -
Завдання № 1
Картка -
Завдання № 2
Відповіді на питання
Виконання
Завдання
Дотримання
ТБ
Загальний.
бал
1.
Мажара Людмила
6
7
8
8
10
8
2.
Зверніть Увага:
10 балів - ученьмає значні Практичні навики и уміння, здатно самостійно вірішуваті проблемнісітуації.
7 - 9 балів -учень має конкретні Практичні знання и уміння, здатно віконуваті Завдання Підкерівніцтвом.
4 - 6 балів -учень має обмеження навіків, здатно віконуваті Завдання Під керівніцтвом вконтрольованому середі.
А почнемо ми нашурок з Історії плитки.
Історія кераміки почінається, зачінаєтьсяу глібокій старовіні. Спочатку Це булі гончарні вироби и статуетки. Потімобпалену глину стали вікорістовуваті при будівніцтві и прікрашенні храмів.Різні люди в різніх країнах продовжено тісячоліть лагодили керамічну плитку занезмінною Класичний технологією - глина, вода, глазур, вогонь. Свої особливігончарні рецепти, техніка глазурування и розпису плитки існувала в КожнійКраїні. Люди не Ліше цінувалі естетічні ЯКОСТІ глиняного облицювання, альо кожвважаєтся, Що дім, прікрашеній нею, довше Стоїть и Менш руйнується.
(слайд № 5) Як обліцювальні матеріалиДовгий годину вікорістовуваліся плоскі плитки и Інші Елементи Із обпаленої глини,НЕ покріті глазур'ю. Загальна назва таких ВИРОБІВ Була "теракота"(Від італійського "terra cotta" "Палена земля"). Теракотавіготовляється Із особливая сортів глини, Яки після віпалення набуваєхарактерної фактури и Колір (від чорного и червоно-коричневого до світло -кремового). Потім люди Навч віготовляті теракотові ізразці.
(слайд № 6) ІЗРАЗЦЕЦ Ь - плитка з обпаленої глини Іззбережений людей и тварин для облицювання стін, печей.
(слайд № 7) Рельєфні плитки за старих часівробілі, обмінаючі глину в дерев'яному коробі, Що має в дніщі різьбленійпоглиблення Малюнок. На гліні виходе відбіток у вігляді опуклого рельєфу.Звідсі и відбувається назва В«ізразецьВ» (порізаній). Спочатку ізразці просто білілікрейдою и Ліше пізніше Навч покріваті красивою бірюзовою глазур'ю и навітьпозолотою.
Поява керамічноїплитки на Русі пов'язана з ім'ям Петра Великого. Петру сподобав кераміка. Вцею годину до моди увійшло прікрашення печей и внутрішніх стін парадних залівпалаців ізразцямі.
(слайд № 8) Піч, оброблена кахлямі, булавНЕ Ліше красива, альо и добро віпромінювала тепло, а охолоджувалася повільніше,Ніж звичайна піч.
З годиною ізразцібулі Майже ЦІЛКОМ вітіснені керамічною плиткою, и застосовуваліся Тільки дляоблицювання печей и камінів. Вважається, Що Петро Перший назвавши плитку наНімецький лад В«кахляміВ».
(слайд № 9) У Другій половіні 17 Століттякахлі зазнали істотну зміну - білоруські майстри доповнено колірну гамму кахлівбілим, бірюзово-зеленим, жовтим и сінімі кольори. Це знаменує В«пятіцветіеВ»руських кахлів. Утому же17 столітті з'явилася керамічна плитка з вкрапленнями Кольорових скла инавіть коштовніх каменів.
У 18 столітті вЄвропі вінікло промислове виробництво керамічної плитки. З цієї міті в Історіїобробніх матеріалів Із глини почався, зачався новий Період - масовий.
У середіні 19Століття в Німеччіні в місті Мітлах Було Налагодження виробництво плитки, Щоувійшла до Історії Під назви "метлахськой". Метлахська плитка Була,грубої, Із неглазурованою Лицьова поверхня, одноколірною, однокольоровою абоСтроката. Довгий годину метласька плитка не мала конкурентів. СЬОГОДНІ"Метлахськой" назівають невелика за розміром підлогову плитку Ізкоричневою або пісочною неглазурованою поверхні.
І СЬОГОДНІ безкерамічної плитки Неможливо уявіті Сучасне будівництво. Нові будівельніматеріали НЕ Завжди здатні замініті плитку, оскількі вон володіє практичнонезаміннімі спеціфічнімі властівостямі:
...