План-конспект для 7класу
Тема:
В«Надзвичайніситуації природного характеру, їх наслідки правила безпечної поведінки В»
Урок творчогозастосування
Виконав:
Остапенко Олексій
431 група
Балашов 2009
Тип уроку: творчогозастосування.
Цілі уроку:
Цілі:контроль знань, умінь і навичок учнів з теми надзвичайними ситуаціямиприродного характеру, їх наслідки та правила безпечної поведінки.
Навчальна -закріпити знання з теми надзвичайні ситуації природного характеру, їхнаслідки та правила безпечної поведінки.
Розвиваюча- Розвивати мислення, довготривалу пам'ять, усне мовлення.
Виховна- Виховувати в учнів навички правил безпечної поведінки при надзвичайнихситуаціях природного характеру.
Обладнання: плакат - картки з завданнями, мотузки, медичнааптечка.
План уроку
1) Організаційний момент. (2мін.)
2) Проведення гри. (39мін.)
3) Підведення підсумків. (2мін.)
4) Домашнє завдання. (2мін.)
Література
1. ОБЖ, 7 клас Підручник для заг. - обр. учр./Литвинов Е. Н., СмирновА. Т., Фролов М.П., ​​Вихорева Т.С., 1-е вид.-М: Изд-во АТС, 1996.-160с.: ISBN5-7841-0004-1
2. ОБЖ 7 клас/Авт.-сост. Г.Н. Шевченка. - Волгоград: Учитель,2005.-116с. ISBN 5-7057-0618-9
3. .edu-zone.net/show/35901.html
4. .humanism.ru/education/kurses/practical_thinking/practical_thinking_theme4/
1) Організаційниймомент
Учительзаходить до класу, вітає учнів. Учні встають, вітаються з учителем.Учитель оголошує тему уроку: Тема нашого уроку: надзвичайні ситуаціїприродного характеру, їх наслідки правила безпечної поведінки, і сьогоднінас чекає трохи незвичайний урок.
2) Проведення гри
ГРА-КВК
В«НАМ СТИХІЯ дарма!В»
Гру доцільно проводити в кінці навчального року. Беруть участь 2-3команди. До цього заходу можна підготувати виставку малюнків В«Природнінебезпеки і катастрофи В», виставку творчих робіт (невеликих творів таоповідань) про небезпечні природні явища.
Всі завдання оцінюються за п'ятибальною системою.
Хід гри:
1. Привітання команд
Команди представляють на суд журі та глядачів назву своєїкоманди, її девіз (2-3 хвилини).
2. Розминка
Учасники по черзі ставлять один одному заздалегідь підготовленіпитання. Команда, якій поставлено питання, повинна протягом однієї хвилинипідготувати та подати чітку відповідь на нього.
Зразкові питання:
1. Повінь застало вас зненацька. Ваші дії?
2. Під час уроків ви відчули підземні поштовхи. Що вибудете робити?
3. В дорозі вас застав сильний ураган. Що ви зробите?
4. На багатолюдній вулиці міста вас застала зненацька сильна гроза зішквалистим вітром. Як ви будете поводитися в цій ситуації?
5. Приїхавши в гори, ви потрапили в район сходу зсуву. Як уникнутинебезпеки в цьому випадку?
6. Під час походу в ліс ви відчули запах диму. Як вибудете діяти в цьому випадку?
3. Домашнє завдання
В якості домашнього завдання команди-учасниці представляють на судглядачів невелику театральну постановку на тему В«Підготовка до евакуаціїВ»(Наближається повінь, загроза повторного землетрусу, снігові замети,лісова пожежа тощо).
4. Конкурс капітанів
Капітанам команд необхідно відповісти на питання, пов'язані зісторією стихійних лих.
Питання:
1. У 1911 р. на річці Муграбі (Таджикистан) в горах Паміру вВнаслідок стихійного лиха утворилося Сарезьке озеро, глибина якогодосягає 500 метрів. Які природні явища призвели ч до утворенняцього озера? (Спочатку був землетрус, а потім обвал.)
2. З 16 на 17 червня 1839 жителі села Федоров-ка були розбудженінадзвичайним явищем. Стіни їхніх будинків хиталися, земля здригалася іспучується, а з її надр нісся глухий гул. Вибігши на вулицю, вони побачили, щодерева разом з ділянкою берега рухаються до Волги. Помітний рух земліпродол тулилося троє діб. Що це було за стихійне лихо? (Оползень.)
3. Це стихійне лихо виникло в грозовому хмарі 29 червня 1904і рушило в бік Москви, зруйнувавши по дорозі кілька селищ, пошкодивши будинкив Лефортово, поваливши великі дерева в Сокільниках. Все, що потрапляло на йогошляху, було піднято в повітря. На якийсь час було оголено дно Москви-ріки.Що це було за стихійне лихо? (Смерч.)
5. В«ТакВ» чи В«ніВ»
Учасникам необхідно ствердно чи негативно відповісти назапитання ведучого та аргументувати свою відповідь.
Зразкові питання:
1. Чи вірно, що у будь-якій надзвичайній ситуації потрібно зберігатипочуття гумору?
2. Чи вірно, що при попаданні в район снігових заметів кращевсього закопатися в сніг?
3. Чи вірно, що, знаходячись поблизу діючого вулкана, потрібно дивитисяна нього через темні окуляри?
6. В'яжемо вузли
Командам необхідно швидко і правильно зав'язати вузли, якізастосовуються при аварійно-рятувальних роботах, а також в туристичних походах.
7. Медичний етап
Учасникам необхідно відповісти на запитання тестів:
1. При розтягуванні зв'язок найкраще застосовувати:
а) еластичний бинт;
б) марлевий (плоский) бинт;
в) косинкову пов'язку;
г) індивідуальний перев'язувальний пакет.
2. Починають і закінчують пов'язку на:
а) більш широкої частини тіла;
б) більш вузької частини тіла;
в) на середню, не дуже широкою і не дуже вузької частини тіла.
3. При іммобілізації стегна або плеча шина обов'язково повинназахоплювати:
а) два суглоби (вище і нижче перелому);
б) три суглоба;
в) два або три, залежно від наявності шин або підручнихматеріалів.
4. Надаючи першу медичну допомогу потерпілому при закритомупереломі, необхідно:
а) зняти з потерпілого одяг;
б) звільнити від одягу тільки те місце, де мається перелом;
в) одяг знімати не треба. Відповіді: /-а, 2 - б, 3 - 0,4 - в.
Після цього команди виконують прийоми по наданню першоїмедичної допомоги потерпілому (іммобілізація ушкодженої кінцівки,зупинка кровотечі та ін.)
3) Підведенняпідсумків
Підведення підсумків, виставлення оцінок.
4) Домашнє завдання
Постановкадомашнього завдання: діти ви повинні підготувати на наступний урок доповіді зописом надзвичайних ситуацій природного характеру притаманних нашій місцевості.