Теми рефератів
Авіація та космонавтика Банківська справа Безпека життєдіяльності Біографії Біологія Біологія і хімія Біржова справа Ботаніка та сільське гос-во Бухгалтерський облік і аудит Військова кафедра Географія
Геодезія Геологія Держава та право Журналістика Видавнича справа та поліграфія Іноземна мова Інформатика Інформатика, програмування Історія Історія техніки Комунікації і зв'язок Краєзнавство та етнографія Короткий зміст творів Кулінарія Культура та мистецтво Культурологія Зарубіжна література Російська мова Маркетинг Математика Медицина, здоров'я Медичні науки Міжнародні відносини Менеджмент Москвоведение Музика Податки, оподаткування Наука і техніка Решта реферати Педагогіка Політологія Право Право, юриспруденція Промисловість, виробництво Психологія Педагогіка Радіоелектроніка Реклама Релігія і міфологія Сексологія Соціологія Будівництво Митна система Технологія Транспорт Фізика Фізкультура і спорт Філософія Фінансові науки Хімія Екологія Економіка Економіко-математичне моделювання Етика Юриспруденція Мовознавство Мовознавство, філологія Контакти
Українські реферати та твори » Авиация и космонавтика » Планети-гіганти. Плутон

Реферат Планети-гіганти. Плутон

Урок-подорожв 11 класі з астрономії на тему:

В«Планети-гіганти.Плутон В»

Мета: розглянути питання фізичної природи планет-гігантів.

Завдання :

а) загальноосвітні - Формування понять про основні фізичні характеристики планет-гігантів;

б) розвиваючі - Формування вміння аналізувати інформацію;

в) виховні - Формування наукового світогляду учнів в ході знайомства з історієювивчення і природою планет-гігантів.

Хід уроку

1. Організаційний момент

Здравствуйтехлопці! Сьогодні ми проводимо з вами не просто урок астрономії, а урок-подорож по планетам-гігантам і знімаємо його на відеокамеру. Не варто боятисякамери і оператора, відчувайте себе легко і вільно, як на звичайному уроці ісприймайте це, як можливість після уроку подивитися на себе з боку іоцінити нашу роботу. Отже, тема нашого уроку В«Планети-гіганти. Плутон В». Вробочих зошитах це Урок 14. Відкрийте його. Мета нашого уроку: вивчитифізичну природу планет гігантів. І для того щоб досягти нашої мети, вашіж однокласники допоможуть нам зробити незабутню подорож по планетам-гігантам.Вони підготували самостійно презентації по кожній з планет.


2. Актуалізація знань

Але першніж ми почнемо нашу подорож, ви повинні отримати допуск до польоту, а для цьоговам необхідно відповісти на питання тесту по попередній темі В«Планети земноїгрупи В». На виконання тесту вам відводиться 5 хвилин.

ТестВ«Планети земної групиВ»

<b> Варіант 1.

1.Найбільший перепад денної і нічної температур поверхні упланети ... ( Меркурій)

2.Висока температура поверхні Венери обумовлена ​​... ( парниковимефектом)

3.Планета земної групи, середня темпера поверхні якої нижче 0 0 С ...( Марс)

4.Більша частина поверхні покрита водою у планети ... ( Земля)

5.В склад хмар входять крапельки сірчаної кислоти у планети ... ( Венера)

Варіант 2.

1.Планета, добовий перепад температур поверхні якоїстановить близько 100 0 С ... ( Марс)

2.Планети, температура поверхні яких буває вище + 400 0 С... ( Меркурій і Венера)

3.Планети, в атмосфері якої часто відбуваються глобальні пиловібурі ... ( Марс)

4.Практично не мають атмосфери планети ... ( Меркурій і Плутон)

5.Планети, що володіє біосферою ... Земля


3. Вивчення нової теми В«Планети-гіганти.Плутон В»

Всіотримали допуск до подорожі. І тепер ми можемо побувати з вами на планетах,які полонили вчених не тільки своєю красою, але й загадковістю. Планети-гіганти- Юпітер,Сатурн, Уран і Нептун - набагато масивніше, ніж планети земної групи,але мають меншу середню щільність, володіють великими швидкостями обертання тачисленними супутниками, а так, же потужними атмосферами, що складаються восновному з водню і гелію. А найдальша планета Сонячної системи - Плутон в березні 1999 року Міжнародний астрономічний союз була переведена в розрядпланет-астероїдів зі збереженням статусу планети сонячної системи.

1)Ми покинули нашу планету, пролетіли повз Марса і перша з планетгігантів-це Юпітер . Екскурсію по цій планеті проведе Андрій Мехеенко.

2)Наступний екскурсовод розповість нам про Сатурні. Давайтепослухаємо виступ Діми Панасенко.

Вправа-релаксаціяВ«ПланетарійВ» для зняття стомлення очей і м'язового напруги.

Я думаю,що ви трохи втомилися і тому я хочу запропонувати вам похід в планетарій.Уявіть ... Ми входимо й опиняємося в повній темряві ... Закриваємо очі. Чи незамружуєтеся, просто легко закриваємо. Можна прикрити долонями ... Ви подивилисявправо, не повертаючи голови ... Темно ... Ви подивилися вліво ... Повна темрява ... Виподивилися вниз ... Так темно, що вам навіть не видно своїх ніг ... Ось тепер випідняли голову, подивилися вгору ... і побачили там зоряне небо ... безлічмаленьких яскравих вогників ... ви пройшли поглядом зліва направо по зоряному небу ...Піднімаєте очі вгору і проходить поглядом по Чумацькому шляху ... В«Якакраса! В»захоплюватися ви ... Ось зліва ви бачите Велику Ведмедицю. Так! Цеточно вона! Зірки розташовані у формі ковша ... А де ж Маленька Ведмедиця? Аджев її хвості знаходиться Полярна зірка. Ви знаходите Полярну зірку. Вона світитьдуже яскраво. Від цього світла вам стає легко. Приємні емоції не покидаютьвас, а енергія від мерехтливих зірок наповнює все ваше тіло невичерпноїенергією ... Зоряне небо, як воно прекрасно! .. Але нам пора продовжити нашеподорож і ми повертаємося на урок. Повільно відкриваємо очі. Легко-легкопоморгайте очима, як метелики. Повернулися всі в клас і продовжуємо нашуроботу.

3)Артем Осмоловський проведе екскурсію по Урану .

4)Діма Кохан розкриє нам таємниці Нептуна .

5)Женя Чепік розповість нам про особливості планети Плутон .

4. Закріплення матеріалу

( Дане завдання учні можуть виконувати, користуючись підручником.)

Щобзрозуміти, на скільки корисно було наше подорож, ви відповісте на питаннянаступного невеликого тесту. А потім ми порівняємо ваші відповіді з правильнимивідповідями.

Вихіднийтест В« Планети-гігантиВ».

Варіант 1

1. Планета,маса якої в 318 разів більше маси Землі-це ... Юпітер.

2. Цяпланета має шостий порядковий номер від Сонця - це ... Сатурн.

3. Іосупутник планети ... Юпітер .

4. Планета,яка в березні 1999 року Міжнародний астрономічний союз була переведенав розряд планет-астероїдів ... Плутон.

5. Самунизьку щільність з усіх планет Сонячної системи має планета ... Сатурн .

Варіант 2

1. Планетаз планет-гігантів, яка має найменшу масу-це ... Уран.

2. Цяпланета має сьомий порядковий номер від Сонця-це ... Уран.

3. Тритон,супутник планети ... Нептун .

4. Планетазеленувато-блакитного кольору з температурою атмосфери -217 0 С - це... Уран.

5. ВеликеЧервона пляма знаходиться на планеті ... Юпітер .

5. Рефлексія

Що нове іцікаве ви дізналися сьогодні на уроці?

Чи досяглими поставленої мети?

Що б вище хотіли дізнатися про ці планетах?

Якіемоції у вас до кінця уроку?

6. Домашнє завдання. Виставляння оцінок.

Я думаю,що всі ви зі мною згодні, що хлопці підійшли творчо до створення данихпрезентацій і заслужили високі оцінки. Оцінки за тест В«Планети земної групиВ»дізнаєтеся на наступному уроці.

А тепервідкрийте щоденники та запишіть домашнє завдання.

Вивчитипараграф 14, заповнити в зошитах урок 14.

7. Завершення уроку.

Вирішуватизагадки можна вічно.

Всесвітадже нескінченна.

Спасибівсім нам за урок!

А головне,щоб був він взапас!

Урокзакінчено!

Спасибі заувагу!



Друкувати реферат
Замовити реферат
Реклама
Наверх Зворотнiй зв'язок