Теми рефератів
Авіація та космонавтика Банківська справа Безпека життєдіяльності Біографії Біологія Біологія і хімія Біржова справа Ботаніка та сільське гос-во Бухгалтерський облік і аудит Військова кафедра Географія
Геодезія Геологія Держава та право Журналістика Видавнича справа та поліграфія Іноземна мова Інформатика Інформатика, програмування Історія Історія техніки Комунікації і зв'язок Краєзнавство та етнографія Короткий зміст творів Кулінарія Культура та мистецтво Культурологія Зарубіжна література Російська мова Маркетинг Математика Медицина, здоров'я Медичні науки Міжнародні відносини Менеджмент Москвоведение Музика Податки, оподаткування Наука і техніка Решта реферати Педагогіка Політологія Право Право, юриспруденція Промисловість, виробництво Психологія Педагогіка Радіоелектроніка Реклама Релігія і міфологія Сексологія Соціологія Будівництво Митна система Технологія Транспорт Фізика Фізкультура і спорт Філософія Фінансові науки Хімія Екологія Економіка Економіко-математичне моделювання Етика Юриспруденція Мовознавство Мовознавство, філологія Контакти
Українські реферати та твори » Военная кафедра » Сучасне державне регулювання діловодства та документообігу

Реферат Сучасне державне регулювання діловодства та документообігу

Категория: Военная кафедра
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ Бєлгородський ЮРИДИЧНИЙ ІНСТИТУТ Кафедра інформатики і математики діловодство в ОВС РЕФЕРАТ На Тему: В«Сучаснедержавне регулювання діловодства та документообігу В»

Підготував:

Слухач 676 групи

Усанніков А.Д.

Білгород

2008

Сучасне державне регулюванняділоводства Законодавче регулювання діловодства

В даний часрегламентація документування, організації і технології документаційногозабезпечення управління ведеться в декількох напрямках: законодавчерегулювання, стандартизація, розробка нормативних інормативно-методичних документів загальнодержавного дії.

Вищої правовоїзначимістю мають закони Російської Федерації.

Федеральний законРосійської Федерації В«Про інформацію, інформатизації і захисту інформаціїВ»закріпив обов'язковість документування інформації, встановив ряд термінів(Інформація, інформатизація, інформаційні ресурси, документованаінформація та ін), врегулював відносини, що виникають при створенні тавикористанні інформаційних технологій, встановив обов'язковістьнадання інформації державним органам.

Федеральний закон В«Пробухгалтерський облік В», вказавши, що бухгалтерський облік здійснюється шляхомсуцільного, безперервного і документального обліку всіх господарських операцій,спеціальною статтею (ст. 9) визначив правила оформлення первинних обліковихдокументів. У ній підкреслюється, що всі господарські операції, проведеніорганізацією, повинні оформлятися виправдувальними документами. Ці до-кументислужать первинними обліковими документами. При цьому закон допускає створенняпервинних і зведених облікових документів на паперових і машинних носіях інформації.В останньому випадку організація повинна виготовляти копії таких документів напаперових носіях для інших учасників господарських операцій, а також завимогу органів, що здійснюють контроль.

-->> Про обов'язковістьдокументування говориться і в інших законодавчих актах. Так, Цивільнийкодекс Російської Федерації визначив правові основи не тільки діяльностіюридичних осіб, але і її документування. Наприклад, ст. 184 і 185 визначають,що комерційне представництво здійснюється на підставі договору,укладеного в письмовій формі, і довіреності, тобто письмового уповноваження,видаваного однією особою іншій.

У ряді статей встановленівимоги до складу інформації (змісту) документів і їх оформлення. Так,ст. 52 ГК РФ містить вимогу до змісту статуту та установчого договору,на підставі яких діють юридичні особи; ст. 185 і 186 визначають реквізититакого документа, як довіреність; в ст. 878 визначений формуляр чека і т.д.

Федеральні закони В«Проакціонерні товариства В»таВ« Про товариства з обмеженою відповідальністю В»порядз правовими нормами створення, реорганізації, ліквідації товариств значнеувагу приділяють порядку документування їх діяльності, правиламскладання та оформлення низки документів.

Стаття 89 закону В«Проакціонерні товариства В»та ст. 50 закону В«Про товариства з обмеженоювідповідальністю В»визначають обов'язки товариств щодо зберігання документів. Законвстановив обов'язковість зберігання документів товариств за місцем знаходження їхвиконавчих органів. Товариства відповідають за впорядкованість документів, повинніпроводити роботу по їх збереження відповідно до вказівок та рекомендаційархівних органів Російської Федерації.

Ця норма тісно пов'язана звимогами Основ законодавства Російської Федерації про Архівний фондРосійської Федерації і архівах, які встановили, що в Архівний фондРосійської Федерації входять документи, що знаходяться на її території,незалежно від форми власності організацій, в яких вони утворилися.Тому багато документи установ, організацій і підприємств по закінченніпевного терміну повинні передаватися на зберігання до державних архівів упорядку, визначеному нормативними документами.

Закон В«Про мови народівРосійської Федерації В»(в редакції від 24 липня 1998 р.) (ст. 16) визначаєобов'язковість ведення діловодства на території Росії російською мовою.

У Федеральному законі В«Прооснови державної служби Російської Федерації В», присвяченому правовимосновам організації державної служби і положенню державнихслужбовців, регламентується порядок документування проходженнядержавної служби, оформлення трудового договору та обов'язковість веденняособової справи.

Постановоюуряду Російської Федерації в 1997 р. затверджені В«Правила підготовкиправових актів федеральних органів виконавчої влади та їх державноїреєстрації В». У Правилах зазначений процес підготовки проекту нормативно-правовогоакту, його погодження, підписання, затвердження, оформлення, строки підготовки.Визначено також порядок його державної реєстрації в Міністерстві юстиціїРФ (внесення до Державного реєстру нормативних правових актів і присвоєнняйому реєстраційного номера). При порушенні вимог, викладених у Правилах,документ не набирає чинності.

Законодавчими актамиРосійської Федерації регулюються вимоги до документів, що пересилаються здопомогою різноманітних засобів зв'язку (пошта, телеграф, факсимільні іелектронні повідомлення), вимоги до захисту інформації на різних стадіях їїстворення та зберігання, доданню документам офіційності (юридичної сили). Вних також містяться засади регулювання процесів інформатизації. Закономвстановлені право власності на окремі документи і масиви документації,категорії інформації за рівнями доступу до неї.

Ряд правових актівмістить норми, які необхідно враховувати при складанні і оформленні управлінськихдокументів. До таких актів належать, наприклад, закон РФ В«Про товарні знаки,знаках обслуговування і найменуваннях місць походження товарів В», якийвизначає порядок реєстрації емблеми підприємства, що поміщається на бланку;постанову Уряду РФ В«Про впорядкування виготовлення, використання,зберігання та знищення печаток і бланків з відтворенням державногогерба Російської Федерації В»і ін

Таким чином, вчинному законодавстві міститься значна кількість обов'язковихдля виконання норм, правил і вимог до документування різнихнапрямів діяльності державних та недержавних організацій, дооформленню тих чи інших видів документів, їх змістом і структурою тексту.Фахівець в області діловодства зобов'язаний знати чинне законодавствокраїни і стежити за його змінами, так як ці знання становлять одне знайважливіших професійних якостей, без якого неможливо займатисяділоводством на сучасному рівні.

Нормативно-методичне регулювання діловодства

Загальне методичнекерівництво постановкою діловодства в Російській Федерації, як і вбільшості цивілізованих країн світу, здійснюють архівні органи, так якнайбільш цінні документи після використання їх в оперативній роботіпередаються на постійне зберігання до державних архівів.

У Положенні В«Про федеральної архівноїслужбі Росії В», затвердженому постановою Уряду Російської Федераціївід 28.12.2023 № 1562, до головним завданням федеральної архівної служби Росії(Росархів) віднесені: В«розвиток і вдосконалення спільно з федеральнимиорганами державної влади та органами державної влади суб'єктівРосійської Федерації ... діловодства, у тому числі державної системиділоводства та уніфікованих систем документації В». Росархів від-повідноз покладеними на нього завданнями В«здійснює міжгалузевеорганізаційно-методичне керівництво і контроль за ... організацієюдокументів у діловодстві федеральних органів державної влади В».Росархів В«перевіряє виконання організаціями незалежно від їх відомчоїпідпорядкованості вимог законодавства в галузі ... організації документівв діловодстві В». Росархіву надано право затверджувати типові перелікидокументів, що підлягають передачі на постійне зберігання, і типові переліки ззазначенням термінів зберігання документів, узгоджувати галузеві стандарти,інструкції з питань організації документів у діловодстві, розроблятиі затверджувати об...


Страница 1 из 6Следующая страница

Друкувати реферат
Замовити реферат
Товары
загрузка...
Наверх Зворотнiй зв'язок