Державнеосвітня установа вищої професійної освіти
РОСІЙСЬКАМИТНА АКАДЕМІЯ
Кафедраорганізації митного контролю
Курсова робота
З дисципліни "Організаціямитного контролю товарів і транспортних засобів "
на тему: "Удосконаленняформ декларування, застосовуваних при митному оформленні товарів ітранспортних засобів, що переміщуються через митний кордон Російської Федерації "
Виконав:студентка третього курсу очної форми навчання факультету митної справи,група Т061 ЯкунінаА.В.
Науковийкерівник: Шишкіна О.В., доцент
Москва 2009
ЗМІСТ
Введення
Глава1. Декларування товарів і транспортних засобів як митна процедура
1.1Поняття декларування
1.2Місця декларування
1.3Суб'єкти декларування
Глава2. Удосконалення форм декларування
2.1Загальне поняття про форми декларування. Види
2.2Удосконалення письмової форми декларування
2.3Удосконалення електронної форми декларування
2.4Удосконалення інших форм декларування
Висновок
Списоквикористаних джерел
ВСТУП
Після розпаду СРСР Російськафедерація, зіткнувшись із низкою проблем, певною мірою відстала врозвитку від розвинених країн Заходу. Процес вдосконалення законодавства(Не тільки митного) носить плановий характер і не пов'язаний з соціальнимипотрясіннями, які призвели до серйозних наслідків. Не маючи особистого досвіду внормотворчої діяльності, відповідного запитам сучасної правовоїсуспільства, Росія стала активно застосовувати пра-вові норми західних країн. Удосконаленнязаконодавчої бази спрямоване на те, щоб досягти світового рівня. Цедозволить Росії стати активним учасником міжнародних економічнихвідносин.
Частиною міжнароднихекономічних відносин є світова торгівля. В даному випадку митнаслужба та митне законодавство виступають у двох ролях: по-перше,необхідне спрощення митних формальностей для прискорення торговельного обороту,по-друге, слід організувати ефективну боротьбу з незаконним переміщеннямтоварів і запобігти ввезення неякісних продуктів. Звичайно, спектр сферспівробітництва митних служб світу ширше, але нам представляються ці дванапрямки найбільш важливими. Спрощення митного оформлення не повинносупроводжуватися зниженням якості митного контролю.
Представлена ​​роботаявляє собою спробу аналізу форм декларування як складової частинимитного оформлення. Основна увага буде приділена застосуванню старих івдосконалення нових форм декларування. Актуальність даної роботи пов'язанасаме з вдосконаленням існуючих форм декларування. Митний кодексРФ у статті 124 встановлює чотири форми декларування:
1.Письмова;
2.Усна;
3.Електронна;
4.Конклюдентних.
Об'єктом дослідженнявиступають форми декларування. Метою курсової роботи є аналіз формдекларування. Досягнення даної мети здійснюється через вирішення наступнихзавдань:
1.Характеристикаформ декларування
2.Визначеннявідмінних ознак видів і форм декларування;
3.Визначенняосновних напрямів вдосконалення форм декларування.
1. ДЕКЛАРУВАННЯТОВАРІВ І ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ЯК МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ
1.1 Поняття декларування
екларірованіеє складовою частиною митного оформлення. Митний кодекс не даєточного визначення декларування, але визначає, що декларування товарівпроводиться шляхом заяви митному органу в митній декларації абоіншим способом, передбаченим Митним кодексом, у письмовій, усній,електронної або конклюдентной формі відомостей про товари, про їх митний режимта інших відомостей, необхідних для митних цілей (ст.124 ТК РФ).
Значеннядекларування пов'язано з тим, що:
1.Декларуванняявляє собою процедуру юридичного оформлення переміщення товарів черезмитний кордон РФ;
2.Декларуваннязабезпечує митні органи відомостями про товари, необхідними дляподальшого митного контролю.
3.Результатидекларування товарів і транспортних засобів можуть бути використаніпосадовими особами митного органу в різних цілях: правоохоронних(Для боротьби з контрабандою та іншими порушеннями митних правил), податкових (вяк податкова декларація), для адміністративного регулюваннязовнішньоекономічної діяльності (з метою здійснення квотування,ліцензування і т.д.), організації інших видів державного контролю намитному кордоні (ветеринарного, фітосанітарного, екологічного,радіоактивного і т.д.), ведення зовнішньоторговельної (митної) статистики і т.д. [9]
Товарипідлягають декларуванню митним органам:
1)приїх переміщенні через митний кордон;
2)призміну митного режиму;
3)вінших випадках, встановлених Митним кодексом: ст.183 - декларуваннявідходів у режимі переробки на митній території, ст.184 - декларуваннязалишків в даному режимі, ст.247 - декларування відходів у режимі знищення,ст.391 - декларування товарів, незаконно ввезених на митну територіюРФ.
Декларуванняпочинається в момент подання митному органу декларантом або брокером від йогоімені декларації та комплекту документів, що підтверджують відомості, заявлені вдекларації, а закінчується після реєстрації (присвоєння реєстраційногономера) декларації.
Термінподання митної декларації визначається ст. 129 ТК РФ. Митна деклараціяна товари, що ввозяться на митну територію РФ, подається не пізніше 15 днів здня пред'явлення товарів митним органам у місці їх прибуття на митнутериторію РФ або з дня за-вершення ВТТ, якщо декларування товарів виробляєтьсяне в місці їх прибуття. Митним законодавством визначені виключення ізцього правила:
1.Випусктоварів до подачі митної декларації (ст. 150 ТК);
2.Декларуваннятоварів фізичними особами (ст.286 ТК);
3.Митнеоформлення товарів, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях (ст.293ТК).
Якщодля збору необхідних документів та відомостей декларанту необхіднододатковий час, то за мотивованим зверненням декларанта у письмовійформі митний орган продовжує термін подання митної декларації, але небільш ніж на 45 днів (п.5 ст.131 ТК). Продовження терміну подання митноїдекларації не повинно призводити до порушення терміну тимчасового зберігання товарів.
Митна деклараціяна товари, що вивозяться з митної території РФ, подається до їх вибуття змитної території РФ, за винятком декларування товарів, що переміщуютьсяпо лініях електропередач (ст. 314 ТК РФ).
Видидекларування:
1.Неповнедекларування (ст.135 ТК);
2.Попереднєдекларування (ст.130 ТК);
3.Періодичнедекларування (ст.136 ТК);
4.Періодичнетимчасове декларування (ст.138 ТК).
Неповна митнадекларація подається у разі (ст.135 ТК), якщо декларант не володіє всієюнеобхідної для заповнення митної декларації інформацією з незалежних віднього причин, якщо заявлених у ній відомостей достатньо для випуску товарів,обчислення і сплати митних платежів, ідентифікації товарів по сукупностіїх кількісних і якісних характеристик, якщо декларант прийняв на себезобов'язання надати відсутні відомості та документи у встановлениймитним органом строк. Вимоги та умови митного законодавства ввідношенні неповної митної декларації застосовуються ті ж, що і у відношенніповної та належним чином заповненої митної декларації (терміни подачі,місце декларування, порядок обчислення і сплати митних платежів і т.п.).
Попереднєдекларування іноземних товарів здійснювала-вляєтся з подачею копій транспортнихабо комерційних документів. Порівняння оригіналів і копій документівздійснюється при необ-хідності після прибуття товарів на митнутериторію РФ.
Дозвіл митнихорганів на використання однієї митної декларації в якості періодичноївидається за умови, що одне і теж особа здійснює регулярне переміщеннятоварів через митний кордон. У разі, якщо переміщається один і той жетовар, періодична декларація діє протягом одного р...